Ismét amerikai nukleáris fegyverek lehetnek a briteknél
A tervekről már tavaly év végén jelentek meg hírek, úgy tűnik, hogy mostanra végre is hajtották a nukleáris töltetek átadását.
A tervekről már tavaly év végén jelentek meg hírek, úgy tűnik, hogy mostanra végre is hajtották a nukleáris töltetek átadását.
Miközben Izrael és Irán továbbra is csapásokat mér egymásra, útnak indult az amerikai légierő speciális repülőgépe, ami képes kimutatni a radioaktív elemek légköri jelenlétét.
A megszokottnál körülbelül nyolcszor hosszabb titkos kódot küldött ki az amerikai katonaság szombaton, majd ez megismétlődött vasárnap is – pont akkor, amikor Izrael és Irán egymást támadta.
A tervek szerint 2028 nyarára készülhet el a Ghost nevű pilóta nélküli drón, ami felderítő és csapásmérő feladatokat is el tud majd látni.
A cég történetében először a Boeing nyerte az amerikai légierő újgenerációs vadászgépprogramját, miután az előző adminisztráció a drágasága miatt már majdnem elkaszálta az egészet. Mit lehet tudni a hatodik generációs gépeket fejlesztő, hányattatott sorsú amerikai programról és miért alakult így a sorsa? A futurisztikus gép még sokáig Trump emlékét fogja őrizni, de a pilóta nélküli robotrepülők már a küszöbön vannak.
Peking megmutatta az új, hatodik generációsnak mondott repülőit, éppen amikor az amerikai légierő leállította vadászgépfejlesztési programját, és önvizsgálatot tart, hogy milyen úton induljon tovább. Elon Musknak erről is van véleménye, de hogyan döntötte be azzal a Lockheed Martin részvényeit?
Magyar idő szerint kedden délután tűnt el a radarokról az az amerikai harci repülőgép, amit az ellenséges radarok megzavarására szolgáló elektronikai fegyverrel szereltek fel. A gép épp kiképzésen volt.
Szakszerűtlen és veszélyes manőver volt az orosz gépé az észak-amerikai légvédelmi parancsnokság vezetője szerint.
Az amerikai légierő alkalmazottja olyan üzeneteket kapott egy magát ukrán nőnek kiadó ismeretlentől, hogy ossza már meg vele a különteremben kivetített képernyőt, mert nagyon izgalmasnak tűnik, ami azon van.
Három évtized után a a B-21 Raider az első új fejlesztésű harci gépe az amerikai légierőnek.
Katapultált a pilótája annak az F-35B típusú lopakodó vadászgépnek, amit vasárnap óta nem találnak a hatóságok.
A látványos koronakisülést az Idalia hurrikán fenyegette floridai Tampa közelében észlelték.
Gyorsabb és pontosabb a repülőgépek átvizsgálása, ha azt nem emberre, hanem drónokra bízzák.
Az amerikai légierőnél egykoron úgy gondolták, ha a szovjet atomtámadást megfelelő módon reagálják le, akkor egy pillanatra megállíthatják a Föld forgását. Ez finoman szólva sem lett volna túl jó ötlet.
Az amerikai légierő májusban végzett egy szimulációs tesztet, hogy kiderüljön, miként teljesíthet egy mesterséges intelligencia által vezérelt harci drón. Az eredmény egyelőre nem túl szívderítő.
Valóban két orosz vadászgép rontott rá a Fekete-tenger fölött az amerikai drónra, a tervük vélhetően az volt, hogy lespricceljék üzemanyaggal a pilóta nélküli légi járművet, amit egy megalázó gesztusnak szántak volna, csak nem úgy sikerült.
Az amerikai légierő két új fotót mutatott a B-21 Raider névre keresztelt lopakodó repülőgépéről. A szerkezet szürkés-fehéres színe állítólag hatékonyabb, mint a korábbi fekete volt.
A fotót egy felderítő pilóta készítette.
Az amerikai légierő és a Lockheed Martin még 2022 decemberében végezte el azt a repülési tesztet, ami segíthet a jövőben a pilóta nélküli repülőgépek fejlesztésében is.
Amerikai vadászrepülő semmisített meg egy újabb azonosítatlan tárgyat, ezúttal a Huron-tó felett, az Egyesült Államok Michigan államának közelében vasárnap. Nyolc napon belül negyedszer avatkozott közbe a légierő.